معرفی مهدیشهر

معرفی شهر مهدی شهر :

شهرستان مهدی شهر در ۱۵ کیلومتری شمال شهر سمنان در منطقه ای کوهستانی واقع شده و  دارای جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر میباشدکه حدود ۳۰ هزار نفر آن در مرکز شهرستان – شهر مهدی شهر- زندگی می کنند.

در سالیان گذشته درصد بالایی از شهروندان مهدیشهری به امر دامپروری اشتغال داشته که در سنوات اخیر به جهت رشد و گسترش صنعت در منطقه و تغییرات صورت گرفته در نوع زندگی شهروندان و … جمعیت عشایری این شهر حدود ۲۰% کل جمعیت شهر را شامل می گردد و با این وجود در حال حاضر نوع و کیفیت محصولات دامی و لبنی عشایر منطقه در کل کشور منحصر به فرد بوده و از تنوع و مرغوبیت ویژه ای برخوردار می باشد.

از دیگر ویژگیهای شهرستان مهدیشهر می توان به کوهستانی و خوش آب و هوا بودن آن علیرغم قرار گرفتن در حاشیه کویر ذکر نمود بطوریکه این منطقه دارای هوای خنک و دلپذیر در تابستان و هوای سرد در زمستان بوده و به جهت وجود آب و هوای مناسب و داشتن جاذبه گردشگری در مناطق شهری و روستاها وییلاقات اطراف ، همه ساله گردشگران زیادی را بخود جذب مینماید.

در حال حاضر صنایع متعددی نظیر تولید انواع لوازم خانگی ، قطعات خودرو ، لوله و اتصالات پی وی سی ، نساجی  و بافندگی ، کاشی  وسرامیک ، ظروف چینی ، مصالح ساختمانی، گچ  وسیمان و … در منطقه فعال می باشند. همچنین این منطقه از استعدادهای خوبی برخوردار بوده و تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان مدارج عالی به نسبت جمعیت در سطح استان و کشور از وضعیت خوب و مطلوبی برخوردار است.

دیدگاه ها بسته است

اوقات شرعی