امام جمعه مهدیشهر: اسرائیل در کشتار مسلمانان میانمار نقش زیادی دارد

امام جمعه مهدیشهر با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی در قبال کشتار و سوزاندن مسلمانان میانمار، گفت: مثل همیشه اسرائیل در این جنایات دست دارد.

حجت الاسلام محمد بارانی امام جمعه مهدیشهر در خطبه های امروز نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: شاهد کشتار مسلمانان میانمار در سکوت مدعیان حقوق بشری هستیم.

وی با بیان اینکه جنایات بسیار فجیع انسانی در دنیا اتفاق می افتد که دل هر انسانی را تکان می دهد، افزود: ارتش میانمار هزاران مسلمان کشورش را قتل عام کرد و سوزاند.

امام جمعه مهدیشهر با انتقاد از کوتاهی مجامع بین المللی در حوادث میانمار، تصریح کرد: مجامع بین المللی طبق معمول مهر سکوت بر خود زده اند ولی هرگاه هر کجای عالم اتفاق کوچکی روی دهد که به ضرر استکبار باشد صدای حقوق بشر انها بلند می شود.

بارانی به نقش اسرائیل در جنایات هولناک میانمار اشاره کرد و ادامه داد: اسرائیل مرتب به ارتش میانمار اسلحه تحویل و آموزش می داد.

وی همچنین با اشاره به اتفاقاتی در شهریور ماه اعم از قیام خونین ۱۷ شهریور، شهادت ایت الله مدنی از شهدای محراب، شهادت رجایی و باهنر، این ماه را ماه پر غم و اندوه برای امت اسلامی بیان کرد.

امام جمعه مهدیشهر، پشت صحنه تمامی این فجایع را آمریکا و دست خیانتکار استکبار دانست و اضافه کرد: انقلاب ما با این گرگ بارها ضربه خورده ولی حال برخی ها می گویند دست دوستی به سمتش دراز کنیم!

بارانی با اشاره به فرمایشات امام خامنه ای که فرمودند برخی اصرار دارند شیطان بزرگ را بزک و مثل فرشته نشان دهند، افزود: دین و انقلابی گری به کنار، وفاداری به کشور چه می شود؟

وی در بخش دیگری از خطبه های خود با تبریک عید عظیم عدیر خم؛ اظهار کرد: پیام غدیر برای کل بشریت و همه مردم و آزادیخواهان جهان این است که امام علی (ع) امده تا الگوی هدایت و انسانیت را به نمایش بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

اوقات شرعی